Monografia naukowa „Misja prawa finansowego — wyzwania współczesności”

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Rzeszowskiego ukazała się monografia naukowa „Misja prawa finansowego — wyzwania współczesności” pod red. Prof. dr hab. Elżbiety Feret i dr Pawła Majki będąca wynikiem pracy w trakcie Zjazdu Katedr i Zakładów Prawa Finansowego i Prawa Podatkowego, który odbył się w Uniwersytecie Rzeszowskim w 2022 r.

W monografii znalazły się opracowania naukowców z różnych ośrodków akademickich, dotyczące problematyki obejmującej prawo finansowe. Autorzy przygotowali prace z zakresu ogólnych zagadnień związanych ze stanowieniem i stosowaniem prawa finansowego, szeroko rozumianej problematyki prawa budżetowego, prawa podatkowego, rynków finansowych i prawa bankowego, a także finansów ubezpieczeń społecznych oraz zdrowotnych.