Pan Jan Sobuś, student kierunku Finanse i rachunkowość, najlepszym absolwentem UR

Pan Jan Sobuś, student kierunku Finanse i rachunkowość, został najlepszym absolwentem Uniwersytetu Rzeszowskiego za rok akademicki 2023/2024.

Ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość, osiągając średnią ocen 4,83. Z wynikiem bardzo dobrym obronił pracę licencjacką pt. „Opodatkowanie zysków giełdowych osób fizycznych jako źródło wpływów budżetowych”, którą napisał pod opieką Pani dr Magdaleny Cyrek z Instytutu Ekonomii i Finansów.

• Absolwent posiada wiele osiągnięć naukowych oraz aktywności społecznych, m.in. jest:
  • Laureatem I miejsca w ogólnopolskim konkursie podatkowym EYe On Tax (Aj on taks);
  • Laureatem I miejsca w XI Letnich Igrzyskach z Rachunkowości;
  • Laureatem I Ogólnopolskiego Konkursu z Prawa Podatkowego ELSA;
  • Finalistą etapu centralnego XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu EYe On Tax oraz ogólnopolskiego konkursu Audit OdyssEy (Audyt Odysai);

Jest również:

• Autorem rozdziału pt.: „Podatkowe aspekty połączeń spółek kapitałowych” opublikowanego w monografii „Fuzje i przejęcia jako element strategii przedsiębiorstw”;
  • Prelegentem podczas wielu krajowych i zagranicznych konferencji naukowych.

Pan Jan Sobuś brał także udział w licznych wizytach studyjnych, m.in. w Europejskim Banku Centralnym i niemieckich instytucjach finansowych we Frankfurcie nad Menem. Był członkiem Sekcji Ekonomii Rozwoju Koła Naukowego Ekonomistów „Interkreator”, został dwukrotnie nagrodzony stypendium Rektora za wyróżniające wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe oraz aktywność społeczną.