Studenci Instytutu Ekonomii i Finansów zwycięzcami FINSIM Ligi Akademickiej

Zespół studentów Instytutu Ekonomii i Finansów w składzie: Filip Kozioł, Jan Sobuś, Igor Barnaś, Przemysław Jaroń, Michał Socha pod opieką dr Rafała Pitery zajął pierwsze miejsce w konkursie FINSIM Liga Akademicka.

Na kolejnych miejscach podium znalazły się zespoły z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Politechniki Rzeszowskiej.

FINSIM Liga Akademicka to nowoczesny program szkoleniowy w postaci gry symulacyjnej on-line z zarządzania bankiem. Uczestnicy, działając w zespołach, mogli doświadczyć konsekwencji swoich decyzji zarządczych, podjętych w konkurencyjnym środowisku makroekonomicznym, symulowanym przez program w kolejnych okresach. Uczestnicy utworzyli Zespoły reprezentujące zarządy banków, konkurujących między sobą.

W tegorocznej edycji uczestniczyło 10 zespołów-banków, grupujących 50 studentów, reprezentujących 10 polskich uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Gdański, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Rywalizacja prowadzona była pod opieką Mentorów, doświadczonych bankowców: Andrzeja Rygiel oraz Michała Bellwona, który wprowadził uczestników w różne aspekty gry podczas sesji inauguracyjnej.

Serdecznie gratulujemy Studentom wraz z Opiekunem i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również Pani Doktor Małgorzacie Leszczyńskiej, która dotychczasowo opiekowała się studentami biorącymi udział w konkursie.

Dziękujemy Warszawskiemu Instytutowi Bankowości za możliwość udziału i organizację Konkursu.

Z dokładnymi wynikami konkursu można zapoznać się na stronie.