Sukces studenta Kolegium Nauk Społecznych w ogólnopolskim konkursie z rachunkowości

24 maja bieżącego roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbył się finał XI Letnich Igrzysk z Rachunkowości – Ogólnopolskiego konkursu adresowanego do studentów, który jest organizowany corocznie przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Klub Młodych Księgowych i Koła Naukowe Rachunkowości i Rewizji Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Laureatem I miejsca w konkursie został student III roku kierunku Finanse i Rachunkowość z Instytutu Ekonomii i Finansów – Jan Sobuś.

Konkurs obejmował dwa etapy. Do pierwszego z nich, odbywającego się online, stanęło ponad 300 uczestników z całej Polski, z których 60 zakwalifikowano do stacjonarnego etapu finałowego. Zmagania konkursowe obejmowały szereg zagadnień z zakresu rachunkowości finansowej, rachunku kosztów, sprawozdawczości finansowej i obowiązujących regulacji podatkowych.

Zajęcie pierwszego miejsca przez studenta Jana Sobusia zostało uhonorowane nagrodą pieniężną, a także voucherem do wykorzystania na uczestnictwo w szkoleniach i kursach Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Jan Sobuś aktywnie uczestniczy w działalności Sekcji Ekonomii Rozwoju Koła Naukowego Ekonomistów „Interkreator”, a w przeszłości zwyciężał już w Ogólnopolskim Konkursie Prawa Podatkowego oraz konkursie podatkowym EYe On Tax. Jego zainteresowania naukowe obejmują obszary związane z prawem podatkowym, rachunkowością finansową oraz bankowością.

W rozwijaniu talentu pomagała mu dr Małgorzata Leszczyńska, a obecnie rolę opiekuna naukowego pełni dr Rafał Pitera.

SERDECZNIE GRATULUJEMY KOLEJNEGO SUKCESU I ŻYCZYMY DALSZYCH OSIĄGNIĘĆ!