Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024

Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w Uniwersytecie Rzeszowskim była wyjątkowym wydarzeniem, które zgromadziło studentów, wykładowców oraz pracowników Uczelni w jednym miejscu, aby oficjalnie rozpocząć nowy rok nauki. Była to okazja do podsumowania osiągnięć poprzedniego roku oraz wytyczenia kierunków rozwoju Uniwersytetu Rzeszowskiego na przyszłość.

Uroczystość, która odbyła się 2 października, to nie tylko czas immatrykulacji i ślubowania studentów oraz doktorantów pierwszego roku, ale również moment nagrodzenia osób, które wyróżniły się w poprzednim roku akademickim. Wśród nich znaleźli się również pracownicy Kolegium Nauk Społecznych.

Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali:

• dr Bożena Dusza (Instytut Pedagogiki)
  • dr Wojciech Lichota (Instytutu Ekonomii i Finansów)
  • dr Bożena Maj-Tatsis (Instytut Pedagogiki)
  • dr Grzegorz Polański (Instytut Pedagogiki)
  • dr Marta Pytlak (Instytut Pedagogiki)
  • dr inż. Tomasz Warzocha (Instytut Pedagogiki)
  • dr Magdalena Wasylewicz (Instytut Pedagogiki)

Indywidualną nagrodę Rektora za uzyskanie tytułu profesora otrzymały prof. dr hab. Elżbieta Feret Prorektor ds. Kolegium Nauk Społecznych UR oraz prof. dr hab. Viktoriya Serzhanova z Instytutu Nauk Prawnych.

Nagrodę indywidualną za uzyskanie stopnia doktora otrzymała dr Anna Kowal-Pawul z Instytutu Ekonomii i Finansów.

Nagrodę indywidualną za istotny wkład w uzyskanie przez jednostki Uniwersytetu Rzeszowskiego kategorii A otrzymała dr hab. Renata Świrgoń-Skok, prof. UR — Dyrektor Instytutu Nauk Prawnych.

Zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać wykładu inauguracyjnego pt. ,,O potrzebie wyodrębniania samorządowych finansów publicznych" który wygłosiła Prorektor ds. Kolegium Nauk Społecznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Elżbieta Feret.

Cała uroczystość była nie tylko ważnym wydarzeniem na Uniwersytecie Rzeszowskim, ale także była to okazja do podkreślenia znaczenia edukacji i roli uczelni w społeczeństwie.

fot. Michał Święcicki