Wizyta profesorów i studentów z Holy Cross College, USA

W ramach umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Rzeszowskim a Holy Cross College (HCC) w Indianie, USA, zawartej w grudniu 2023 r., w dniach 10-11 marca 2024 r. gościliśmy na Uniwersytecie Rzeszowskim siedmiu studentów oraz dwóch profesorów z tej uczelni.

Celem wizyty było przeprowadzenie, w ramach wspólnego projektu, badań psychologicznych z uczniami dwóch szkół w Rzeszowie oraz zapoznanie się ze wspólnotą akademicką naszej uczelni. Odbyły się również spotkania ze studentami i pracownikami dwóch instytutów Kolegium Nauk Społecznych: Instytutu Pedagogiki oraz Instytutu Psychologii. Ponadto warto wspomnieć, że prof. Cosette Fox, Kierownik Wydziału Nauk Społecznych w Holy Cross College w Notre Dame, wygłosiła wykład dla wspomnianych studentów.