XXXII Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej

W dniach 18-20 października 2023 r. odbył się w Warszawie XXXII Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej (PSSPS). Stowarzyszenie integruje szkoły pracy socjalnej, uczelnie prowadzące kształcenie na kierunku praca socjalna. Jest organizacją krajową, wpisującą swoją aktywność w pole działań stowarzyszeń europejskiego (EASSW) i międzynarodowego (IASSW) szkół pracy socjalnej. Był to zjazd wyborczy. Miło nam poinformować, że dr hab. Beata Szluz, prof. UR, pracownik Instytutu Nauk Socjologicznych UR, weszła w skład nowo wybranego Zarządu PSSPS na kadencję 2023-2027.

Zjazdowi towarzyszyła ogólnopolska konferencja naukowa na temat „Partnerstwo między profesjami społecznymi. Współpraca, współdziałanie, integracja w pracy socjalnej”, która została zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Szkół Pracy Socjalnej, Uczelnię Korczaka – Akademię Nauk Stosowanych oraz Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej.