Informacja - stanowisko KU OZ NSZZ S UR

Szanowni Państwo!

INFORMACJA

Na spotkaniu w dniu 17.04.2024r. Związków Zawodowych z Władzami Uczelni wypracowano wstępnie wspólne stanowisko dotyczące omawianych przedmiotowych zagadnień tego spotkania, a więc rozpoczęciem prac nad stworzeniem w Regulaminie wynagradzania, m.in. nowych kryteriów wynagradzania grupy pracowników administracji i obsługi, a następnie rozdysponowania tzw. rezerwy (czyli środków pozostałych z kwoty subwencji otrzymanej przez UR od Ministra Nauki przeznaczonej na podwyżki 20 i 30% dla wszystkich pracowników UR).

Nowy powstający Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza UR wycofał się z wstępnych ustaleń i podtrzymał wcześniejsze swoje stanowisko w części dotyczącej rozdysponowania części tzw. rezerwy, na podwyżki dla 215 pracowników administracji, o czym poinformował m.in. Komisję Uczelnianą OZ NSZZ S UR, pismem skierowanym do Władz Uczelni z dnia 19.04.2024r.

Sprawa więc rozdysponowania tzw. rezerwy, wraca do punktu wyjścia, sprzed spotkania 17.04.2024r.

STANOWISKO KOMISJI UCZELNIANEJ ORGANIZACJI ZAKŁADOWEJ NSZZ S UR

Stanowisko Komisji Uczelnianej OZ NSZZ S UR w sprawie rozdysponowania tzw. rezerwy która dotyczy wszystkich pracowników Uczelni (punkt 13. Porozumienia z dnia 20.03.2024r.) zostało przedstawione Władzom Uczelni w piśmie z dnia 26.03.2024r., w którym zaproponowano objęciem dodatkową podwyżką pochodzącą z tzw. rezerwy, grupy pracowników administracji i obsługi, których pensje według stanu na grudzień 2023 r. były niższe niż 4242 (lub 4350) zł brutto, z uwzględnieniem m.in. kryteriów takich jak długość stażu pracy, posiadane wykształcenie czy w przypadku grupy pracowników obsługa także, posiadane kwalifikacje techniczne niezbędne do obsługi urządzeń i funkcjonowania budynków uczelni. Ponadto w piśmie tym zwrócono uwagę aby zastanowić się nad zwiększeniem w roku 2024 odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

Komisja Uczelniana OZ NSZZ S UR pismem z dnia 19.04.2024r. skierowanym do Władz Uczelni w nawiązaniu do ustaleń, które zapadły na spotkaniu w dniu 17.04.2024r. wyraża swoje stanowisko aby rozpocząć prace m.in. nad stworzeniem w Regulaminie wynagradzania, nowych kryteriów wynagradzania grupy pracowników administracji i obsługi.

Komisja Uczelniana OZ NSZZ S UR