Aktualności

II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Szachach. Brawo Studenci UR!

Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego zajęli drużynowo drugie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Szachach.
26 listopada 2023 r. do walki o tytuł najlepszych akademików stanęło aż 45 szachistek i szachistów z ośmiu podkarpackich szkół wyższych. Gospodarzem rogrywek była rzeszowska WSIiZ.
Rywalizacja była zacięta, ale po siódmej rundzie, w której nasi czołowi zawodnicy zaliczyli remisy, musieliśmy uznać wyższość PANS Krosno, które wygrało z UR małymi punktami. Na trzecim miejscu znalazła się Politechnika Rzeszowska, a na czwartym WSIIZ Rzeszów.
Podczas turnieju prowadzona była klasyfikacja indywidualna, w której nasi zawodnicy zajmowali kolejno: Adrian Miąsik drugie, Barbara Trybowska trzecie miejsce. Dodatkowo udany występ zaliczył Wojciech Urbański, który był siódmy. Oprócz nich w zawodach UR reprezentowali Wojciech Zamojski, Michał Drożdżal oraz Wojciech Dyrkacz. Obecny również był opiekun sekcji szachowej AZS UR Miłosz Szczudło.