20-lecie Instytutu Archeologii UR i doktorat honoris causa dla prof. Aleksandra Kośko

Nie jest tajemnicą, że m.in. dzięki odkryciu grodziska scytyjskiego w Chotyńcu Rzeszów stał się jasnym punktem na archeologicznej mapie Polski. Oczywiście nie jest to jedyne ważne odkrycie ostatnich lat. Historia archeologii na Podkarpaciu sięga dużo głębiej.

W tym roku Instytut Archeologii UR obchodzi swoje 20-lecie. Jest to znakomita okazja do podsumowań, wspominek i snucia planów na przyszłość. W imieniu Dyrekcji Instytutu Archeologii UR zapraszam Państwa na cykl wydarzeń związanych z jubileuszem.

• W dniach 2-3 grudnia w Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się konferencja naukowa - „Rubieże kultur – kultury rubieży. Z badań nad archeologią Europy Środkowo-Wschodniej od młodszej epoki kamienia do wczesnej epoki żelaza”. Swój udział w konferencji zapowiedziało wielu wybitnych badaczy z Polski i z zagranicy. Obrady będą odbywały się w Auli „KULA”, bud. A0, ul. Pigonia 1 – szczegółowy program w pliku poniżej,

zap.jpg [31.50 KB]

• Uroczystość bezpośrednio związana z 20-leciem będzie miała miejsce 4 grudnia 2019 r. (środa) o godz. 9:00, w Auli im. S. Zająca, bud. A1, Al. T. Rejtana 16c,
  • Finałem 3 dniowego cyklu wydarzeń, a jednocześnie pięknym akademickim świętem będzie uroczystość nadania godności doktora honoris causa prof. Aleksandrowi Kośko. Uroczystość odbędzie się 4 grudnia 2019 r., o godz. 12:00, w Dużej Auli UR, Al. T. Rejtana 16c – szczegółowy program wydarzenia w pliku poniżej.

kos.jpg [46.36 KB]

Będzie nam bardzo miło gościć wszystkich zainteresowanych archeologią, historią i teraźniejszością Uniwersytetu Rzeszowskiego.