Absolwenci Centrum Polonijnego odebrali świadectwa

Z radością informujemy, że dnia 26 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie świadectw ukończenia kursu w Centrum Polonijnym Uniwersytetu Rzeszowskiego. W tegorocznej edycji kursu uczestniczyło 18 osób, wszyscy to obcokrajowcy o polskich korzeniach. Przez dziewięć miesięcy uczestnicy kursu nie tylko doskonalili swoje umiejętności językowe, ale także zgłębiali historię, kulturę Polski oraz przygotowywali matematyczny projekt.

Podczas uroczystości absolwenci zaprezentowali taneczną część artystyczną, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Świadectwa oraz drobne upominki wręczyły Pani Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. Elżbieta Rokosz, prof. UR, prof. dr hab. Agnieszka Myszka, Dziekan Kolegium Nauk Humanistycznych UR oraz Dyrektor Centrum Polonijnego dr Małgorzata Kułakowska.

Wśród tegorocznych absolwentów znajdują się osoby pochodzące z Białorusi, Kazachstanu, Ukrainy oraz Gruzji. Wielu z nich zdecydowało się kontynuować swoją edukację na Uniwersytecie Rzeszowskim i od października rozpoczną studia na naszej uczelni.

Centrum Polonijne Uniwersytetu Rzeszowskiego, działające od 1 stycznia 2020 roku, zostało powołane przez Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dra hab. Sylwestra Czopka na podstawie Uchwały nr 523/12/2019 Senatu UR. Jednostka powstała z połączenia dwóch organizacji: Centrum Kultury i Języka Polskiego dla Polaków z Zagranicy i Cudzoziemców „Polonus” oraz Centrum Badań nad Polonią i Polakami na Świecie Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Centrum Polonijne jest wyspecjalizowaną jednostką badawczo-dydaktyczną funkcjonującą w ramach Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jego celem jest wspieranie osób o polskich korzeniach w ich edukacji oraz integracji z polską kulturą i społeczeństwem.

Serdecznie gratulujemy wszystkim absolwentom i życzymy powodzenia w dalszej nauce i życiu zawodowym!