Biblioteka Austriacka zaprasza - ABGB

W dniu 6 maja [ środa ]  2015 r .  o godzinie 13.00
w Bibliotece Austriackiej,   w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się seminarium naukowe połączone z promocją książki

GLOSARIUSZ ABGB

Austriacki Kodeks Cywilny

Glossar des ABGB

Allgemeines Bürgerliches Gesetzbuch

Napisanej przez Zespół 14 Autorów  z Polski i Austrii pod kierunkiem
dr. hab. Jana Olszewskiego, prof. UR  z WPIA UR

W trakcie promocji Redaktor przedstawi otoczenie historyczne powstania w 1812 r. w Austrii Kodeksu Cywilnego. Podkreślona zostanie rola polskich prawników w tworzeniu i ewolucji tego aktu. Potem ukazane będą wybrane, aktualne regulacje obowiązujące w prawie austriackim, m.in.:

- prawa testamentowego;

- prawa rodzinnego;

- prawa zatrudnienia młodocianych;

prawo gospodarcze.

Na promocję Glosariusza  szczególne zapraszamy:

- prawników,

- historyków,

- germanistów,

- studentów historii, prawa

politologii, germanistyki,

a także wszystkie osoby zainteresowane historią Galicji oraz prawa, jakie na tym obszarze kiedyś obowiązywało. Prezentacja tematów przedstawiona będzie w sposób popularyzujący studia w/w, a także ukazująca walory praktyczne aktualnych regulacji, które zawiera wielokrotnie nowelizowany [zmieniony także w 2013/2014] tekst ABGB.