Archiwum aktualności
Diagnoza i terapia autyzmu
Jak zbudować prawidłową relację lekarz-pacjent z osobą autystyczną podczas rutynowej wizyty lekarskiej? Jakie oczekiwania wobec lekarzy mają osoby z autyzmem? Czy diagnoza autyzmu oznacza wyrok dla dziecka? Jak wyglądają najnowocześniejsze standardy diagnozowania oraz terapii osób z autyzmem? Jaki udział w terapii mają sami rodzice dziecka z zaburzeniem ze spektrum autyzmu?
Masz szansę poznać odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania dotyczące autyzmu od wybitnych specjalistów w tej dziedzinie!
W trakcie naszego spotkania spojrzymy na autyzm z kilku perspektyw - lekarzy, terapeutów, jak też i osób ze stwierdzonym zaburzeniem ze spektrum autyzmu oraz rodziców autystycznych dzieci.
· Poznasz "złote standardy" diagnostyki zaburzenia na świecie bezpośrednio od ich współtwórcy.
· Z prelekcji Międzynarodowego certyfikowanego szkoleniowca ADOS-2 dowiesz się w jaki sposób najnowsze metody diagnostyki wprowadzane są na teren Polski.
· Zrozumiesz potrzeby i rzeczywistość osób z autyzmem dzięki relacji aktywnej zawodowo, autystycznej matki dwóch autystycznych córek.
Szczegółowy program wydarzenia:
Prof. Bryan King
Diagnoza autyzmu i droga do kryteriów DSM-5
/wystąpienie tłumaczone symultanicznie/
Dr n. med. Agnieszka Rynkiewicz
Tworzenie dobrych praktyk i standardów diagnozy autyzmu (ASD) w Polsce – rola
i miejsce narzędzi ADOS-2, ADI-R i SCQ w procesie diagnozy autyzmu
Mgr Agata Pieniążek
Rodzic a terapeuta - standardy terapii
Mgr Karolina Kalisz
Oczekiwania osób ze spektrum autyzmu i ich bliskich wobec lekarzy - sztuka dobrej współpracy
Wzrost świadomości społecznej oraz ciągłe udoskonalanie metod diagnostyki niewątpliwie zaowocują zwiększeniem liczby rozpoznanych zaburzeń, a co za tym idzie większym prawdopodobieństwem spotkania się z problemami osób autystycznych
w przyszłości.
Nie przegap okazji na poszerzenie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu!
Przyjdź i ZROZUM AUTYZM!
Informacje o prelegentach w pliku poniżej.