DIAMENTY FORBESA dla Uniwersytetu Rzeszowskiego

Uniwersytet Rzeszowski został wyróżniony Diamentowym Dyplomem dla firm osiągających roczne przychody na poziomie 50 – 150 mln zł.

Już po raz siódmy redakcja miesięcznika Forbes we współpracy z wywiadownią BISNODE (d.Dun and Bradstreet Poland) opracowała ranking firm najszybciej zwiększających swoją wartość. Pod uwagę brane były wszystkie przedsiębiorstwa, posiadające REGON, które w roku 2011 osiągnęły przychód co najmniej 5 mln złotych.

Z rywalizacji wyeliminowano instytucje finansowe takie jak banki, ze względu na różnice w kategoriach bilansowych, występujące między nimi a firmami produkcyjnymi czy handlowymi.

W tegorocznym zestawieniu pod wzięto wyniki finansowe osiągnięte w latach 2009, 2010 i 2011.

W wyniku tych żmudnych analiz zostało wyłonionych 1931 przedsiębiorstw spełniających kryteria Forbesa, w tym:

• 184 w kategorii firm dużych (powyżej 250 mln przychodu),
  • 511 w kategorii firm średnich (50 – 250 mln przychodu) – w tym UR,
  • 1236 w kategorii firm małych ( 5 – 50 mln przychodu).

Spotkanie podkarpackich Diamentów odbyło się w środę, 5 czerwca 2013 w otwartym kilka miesięcy temu Hotelu Hilton Garden Inn w Rzeszowie. Wieczór poprowadził redaktor naczelny magazynu FORBES – Kazimierz Krupa, a w ceremonii wręczenia nagród wsparł go Marek Ustrobiński - zastępca prezydenta Rzeszowa.

Wyróżnienie dla Uniwersytetu Rzeszowskiego, w imieniu JM Rektora oraz społeczności akademickiej, odebrał prorektor UR Wojciech Walat.