Archiwum aktualności

Dr M. Niewczas i dr G. Bielec nagrodzeni przez Marszałka Województwa Podkarpackiego

W dniu 18 marca br. odbyła się VII Wojewódzka Gala Sportu Młodzieżowego we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym. Wśród najlepszych trenerów Podkarpacia Marszałek wyróżnił dwoje szkoleniowców – pracowników Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego panią dr Martę Niewczas i dra Grzegorza Bielca.

Do najważniejszych osiągnięć podopiecznych pani Marty (Akademia Karate Tradycyjnego w Rzeszowie) należy wymienić złoty (w kata indywidualnym) oraz dwa srebrne medale (w fuku go i kumite indywidualnym) w 17 Mistrzostwach Świata w Genewie, zdobyte przez 20-letnią Agnieszkę Sajdutkę. Dodajmy, że Agnieszka jest studentką WWF- UR, która karate uprawia z powodzeniem od 13 lat. Ponadto w mistrzostwach 2 srebrne medale wywalczyli inni zawodnicy dr Niewczas: Jakub Głąb w kat. Seniora (w kata indywidualnym) i Natalia Wcisło w kat. Juniora.

Do największych osiągnięć trenera dra Grzegorza Bielca (Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Rzeszów) należy zaliczyć srebro i brąz w Mistrzostwach Polski Seniorów, złoto w Mistrzostwach Polski Juniorów, 2 brązowe medale w Pucharze Polski, brąz w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, srebro w „Ogólnopolskich Młodych Talentach – do lat 15” oraz brąz i srebro w Grand Prix Polski. Ten ostatni – srebrny medal zdobyła w kat. Seniora Izabela Matias - studentka 1 roku WWF-UR, która w czerwcu br. będzie reprezentować nas w klasie Mistrzowskiej w Igrzyskach Europejskich w akrobatyce w Baku - Azerbejdżan. Dodajmy, że współautorem sukcesów dra Bielca jest student WWF-UR trener Andrzej Sokołowski.