Archiwum aktualności

Dwuczęściowy wykład: "Matematyka w zarządzaniu państwem i regionem" oraz "Matematyka - kluczem do sukcesu w biznesie".

Dwuczęściowy wykład:

Serdecznie zapraszamy na dwuczęściowy wykład

prof. zw. Katarzyny Duczkowskiej- Małysz :

Matematyka w zarządzaniu państwem i regionem

prof. zw. Małgorzaty Duczkowskiej- Piaseckiej:

Matematyka – kluczem do sukcesu w biznesie”

realizowanego w ramach projektu „Matematyka klucz do sukcesu”.

Wykład odbędzie się 8 czerwca 2015 o godz. 14.00 na Uniwersytecie Rzeszowskim
al. Rejtana 16C, bud. A0, aula 167

Katarzyna Duczkowska- Małysz – profesor zwyczajny, dr habilitowany nauk ekonomicznych, pracuje w Instytucie Rynków i Konkurencji Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej; wykładowca przedmiotów: wspólne polityki gospodarcze Unii Europejskiej, regionalna polityka strukturalna UE, makroekonomia, mikroekonomia. Autorka ponad 250 oryginalnych publikacji z zakresu wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich, wspólnych polityk gospodarczych Unii Europejskiej, rozwoju lokalnego i regionalnego.
Długoletni Ekspert UE w zakresie Wspólnej Polityki Rolnej i Polityki Rozwoju Obszarów Wiejskich, regionalnej polityki strukturalnej Unii Europejskiej, konsultant wielu strategii rozwoju regionalnego i lokalnego dla wykorzystania funduszy strukturalnych UE. Długoletni doradca ekonomiczny Prezydenta RP, Aleksandra Kwaśniewskiego, była podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa, długoletni członek Rady Społeczno-Gospodarczej przy Premierze RP, od wielu lat członek Zarządu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej – Counterpart Fund, członek wielu rad naukowych i programowych ; kierownik wielu zespołów badawczych.

Małgorzata Duczkowska- Piasecka- profesor zwyczajny, dr habilitowany nauk ekonomicznych, wieloletni pracownik w Instytucie Rynków i Konkurencji Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej. Autorka około 250 oryginalnych publikacji z zakresu modelu biznesu, zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania rozwojem regionalnym i lokalnym, zarządzania w biznesie międzynarodowym, marketingu, marketingu terytorialnego, integracji europejskiej, a zwłaszcza - zarządzania projektami Unii Europejskiej.
Ekspert w wielu projektach unijnych z zakresu rozwoju regionalnego, lokalnego oraz rozwoju obszarów wiejskich; od wielu lat konsultant strategii rozwoju regionalnego i lokalnego dla wykorzystania funduszy strukturalnych UE; doradca wielu gmin, stowarzyszeń i fundacji w zakresie przygotowywania i realizacji projektów Unii Europejskiej; członek wielu rad programowych, a także kierownik wielu zespołów badawczych. Ekspert UE w zakresie recenzowania projektów pomieszczonych w PR7.