DYPLOMY DLA ABSOLWENTÓW SZKOLENIA SPECJALIZACYJNEGO

14 stycznia w Instytucie Socjologii zakończono II edycję  kursu z zakresu ORGANIZACJI POMOCY SPOŁECZNEJ. 20 osób uzyskało dyplomy potwierdzające uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych organizatora pomocy społecznej, zgodnych z obowiązującymi aktualnie przepisami Ministerstwa  Pracy i Polityki Społecznej.

Realizowany w Uniwersytecie Rzeszowskim program kursu gwarantuje uzyskanie uprawnień do kierowania jednostkami organizacyjnymi pomocy społecznej.  Zajęcia na kursie odbywały się co dwa tygodnie w cyklu sobotnio-niedzielnych zjazdów.  Wykładowcami  byli nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Rzeszowskiego i praktycy z  instytucji pomocy społecznej.

Instytut Socjologii posiada doświadczenie w organizacji kształcenia osób pracujących
w pomocy społecznej. Studia  podyplomowe w zakresie organizacji pomocy społecznej uruchomiono  po raz pierwszy w 1998 roku, w Wyższej Szkole Pedagogicznej. Przez kolejne lata były one kontynuowane w Uniwersytecie Rzeszowskim. Od 2013 roku zastąpił je kurs specjalizacyjny, którego II edycję zakończono 14 lutego br.

Trwa rekrutacja na kolejną edycję zajęć.

Tekst i fot.  L. Borowiec