Festiwal Akademickiego Sportu (FAS)

Organizator   KU AZS Uniwersytet Rzeszowski

Termin                       18 – 21.11.2015

Miejsce                       Obiekty sportowe miasta Rzeszowa i uczelni rzeszowskich

Uczestnicy                  Festiwal Akademickiego Sportu skierowany jest do społeczności akademickiej, umożliwiając integrację młodych ludzi, rywalizację sportowo-rekreacyjną, wymianę doświadczeń na tle tradycji, kultury, folkloru  ze szczególnym uwzględnieniem krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Cel                              Rywalizacja sportowo-rekreacyjna studentów, integracja środowiska akademickiego Europy i krajów ościennych. Stworzenie możliwości nawiązania, odnowienia kontaktów pomiędzy środowiskami akademickimi. Wymiana doświadczeń i opinii  o kierunkach rozwoju współpracy. Promocja zdrowego-aktywnego stylu życia wśród społeczności akademickiej.

Konkurencje              Piłka siatkowa, koszykówka, tenis stołowy, pływanie, unihokej.

Punktacja                   Za każdą konkurencję festiwalową drużyna może otrzymać 12 punktów za 1 miejsce.  Pozostałe zespoły odpowiednio o 1 punkt mniej (12 zespół otrzyma 1 punkt). W festiwalu drużyna można zdobyć łącznie maksymalnie 60 punktów. Drużyny, które nie wystartują we wszystkich konkurencjach festiwalowych nie są liczone w generalnej punktacji festiwalu. 12 drużyn zgłosiło się do wszystkich konkurencji festiwalowych. 2 drużyny tylko do unihokeja.

Losowanie                  Losowania drużyn do poszczególnych grup w  konkurencjach dokona organizator FAS

UWAGA                      W dniu 19.11.2015 (Czwartek) konkurencje festiwalowe będą się odbywać równolegle (w tym samym czasie) na różnych obiektach sportowych

Nagrody                     Dla najlepszych zespołów w poszczególnych dyscyplinach. Dla najlepszych zespołów w punktacji generalnej festiwalu. Nagrody dodatkowe ufundowane przez organizatora.

Uczestnicy

1. Vasyl Stefanyk Subcarpathian National University in Iwano Frankiwsk, Ukraine (VSSNUIF)
  2. Ukrainian Academy of Printing, Lvov, Ukraine (UAP)
  3. Lviv State University of Physical Culture, Ukraine (LSUPC)