Archiwum aktualności

III Euroregionalna Konferencja Naukowa pt. Współczesne wyzwania prawa własności intelektualnej – Między teorią a praktyką

Zakład Prawa Handlowego i Gospodarczego WPiA UR,  Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska, ELSA Rzeszów, Koło Naukowe Prawa Handlowego i Gospodarczego „Amicus Curiae” działające przy Zakładzie, oraz Grupa Inicjatywna Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów  WPiA UR „Amicus Iuris” mają zaszczyt zaprosić  Szanownych Państwa III Euroregionalną Konferencję Naukową pt. „Współczesne wyzwania prawa własności intelektualnej - między teorią  a praktyką".

Własność intelektualna powinna być przedmiotem szczególnej ochrony ze strony państwa a wiedza o niej winna istnieć w świadomości jego obywateli. Problemy prawa własności intelektualnej coraz bardziej determinowane są przez nowe zjawiska techniczne i technologiczne. Istotna jest zatem właściwa formacja i przygotowanie  młodych adeptów nauk prawnych do właściwego rozumienia, stosowania i egzekwowania szeroko rozumianego prawa własności intelektualnej.

Już w 2010 r., Katedra Prawa Cywilnego i Prawa Pracy WPiA UR, ELSA Rzeszów oraz Koło Naukowe Prawa Cywilnego i Prawa Własności Intelektualnej UR zorganizowało  Ogólnopolską Konferencję „Rozwój prawa własności intelektualnej w sektorze farmaceutycznym”.

Po pięciu latach od tego wydarzenia idziemy krok dalej. Widząc ogromną potrzebę dyskusji na temat z różnorodnych problemów w prawie własności intelektualnej proponujemy szerszą, bardziej ogólną formułę – tj. „Współczesnych wyzwań prawa własności intelektualnej”. Jest to zarazem IV Konferencja z cyklu „Między teorią a praktyką”., bowiem po raz kolejny, na Konferencji będziemy gościć przedstawicieli teorii jak i praktyki tym razem związanych z prawem własności intelektualnej.

Na szczególną uwagę zasługuje także euroregionalny kontekst organizowanej konferencji. Po raz trzeci już współpracujemy z Stowarzyszeniem Euroregion Karpacki Polska. Regionalne wyzwania dot. własności intelektualnej –w szczególności rozwój oraz promocja marki „Karpackie” będą niebagatelnym obszarem współpracy pomiędzy środowiskiem naukowo-prawniczym, władzami samorządowymi oraz światem przedsiębiorców z Regionu Karpat. Tworzymy zatem przestrzeń dla innowacyjnych rozwiązań w ramach obszaru transgranicznego Państw stowarzyszonych w ramach Euroregionu Karpackiego oraz nadbudowę prawną dla ich realizacji.

Konferencja rozpocznie się w Rzeszowie w dniu 16 styczna 2015  o godz. 9.00 w Budynku WPiA UR przy ulicy Grunwaldzkiej 13, w Sali 213.  Uprzejmie prosimy o  dokonywanie elektronicznych zgłoszeń uczestnictwa pod adresem email: zphig@interia.pl za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

termin zgłoszeń:  14 stycznia 2015.

***UWAGA – liczba miejsc OGRANICZONA! Decyduje kolejność zgłoszeń!!!!***

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej konferencji