Inauguracja oddziałów klinicznych w Łańcucie

Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Aleksander Bobko uczestniczył dziś w konferencji „Współpraca Centrum Medycznego w Łańcucie z Uniwersytetem Rzeszowskim”.

Konferencja zorganizowana została z okazji uruchomienia w łańcuckim Centrum trzech oddziałów klinicznych, na których będą się kształcić studenci nowo otwartego kierunku lekarskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego w zakresie chorób zakaźnych, geriatrii i psychiatrii dziecięcej.

Podczas konferencji podkreślano, że kluczem do rozwoju geriatrii jest rozwój kadry medycznej w tej dziedzinie. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest właśnie łańcucki oddział kliniczny. Kliniczny oddział chorób zakaźnych jest wiodącym w województwie podkarpackim, natomiast kliniczny oddział psychiatrii dziecięcej jest jedynym takim oddziałem na Podkarpaciu.