Archiwum aktualności

Instytut Biotechnologii UR w Weryni ponownie w czołówce pod względem liczby stypendystów MNISW kierunku Biotechnologia.

Z przyjemnością informujemy, że wśród tegorocznych stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2014/2015 znalazło się aż sześciu studentów kierunku biotechnologia (przy jednoczesnej całkowitej liczbie przyznanych stypendiów dla studentów URz wynoszącej 11). Jest to jednocześnie drugi raz z rzędu najlepszy wynik wśród wszystkich polskich uczelni prowadzących kształcenie na kierunku biotechnologia :)

Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2015/2016 otrzymali:

Pani Lena Majchrowicz (I rok mgr - Biotechnologia molekularna)

Pani Sylwia Pabian (I rok mgr - Biotechnologia molekularna)

Pan Jakub Kapłan (I rok mgr - Biotechnologia molekularna)

Pani Anita Panek (I rok mgr - - Biotechnologia molekularna)

Pani Ewelina Golec (I rok mgr - Biotechnologia molekularna)

Pan Michał Magda (I rok mgr -  Biotechnologia molekularna)

Wśród stypendystów są autorzy prac opublikowanych w takich prestiżowych czasopismach jak: Cell Cycle (Impact Factor 4.5), Current Genetics (Impact Factor  2.682 ), Journal Biotechnology (Impact Factor 2.871), Journal Microbiological Methods (Impact Factor 2.096)  czy PLoS Pathogenes (Impact factor  8.057).