Archiwum aktualności

IV Euroregionalna Konferencja Naukowa „Podejmowanie i wykonywanie działalności gospodarczej a ochrona środowiska -między teorią a praktyką”

IV Euroregionalna Konferencja Naukowa

Rzeszów, 15 styczeń 2016 r.

Sala Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Al. Łukasza Cieplińskiego 4

Szanowni Państwo!

Już po raz IV pragniemy zaprosić Państwa do współtworzenia forum wymiany myśli między przedstawicielami teorii i praktyki w kontekście Euroregionu Karpackiego. Tym razem przedmiotem konferencji będzie problematyka podejmowania i prowadzenia innowacyjnej działalności gospodarczej przy jednoczesnym zapewnianiu wysokiego standardu ochrony środowiska w ramach tzw. idei zrównoważonego rozwoju, na obszarze Polski Południowo-Wschodniej.

Wykorzystanie walorów krajobrazowych, pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł, ekspansja i rozwój branży transportowej, branża lotnicza, naftowo-górnicza, przemysł farmaceutyczny, hutnictwo szkła – niejednokrotnie w sposób negatywny oddziałują na środowisko naturalne. Powstają zatem liczne pytania o właściwy kształt polityki centralnej i regionalnej (w tym polityki miejskiej), o kształt i zachowanie krajobrazu, o obszary zielone w miastach oraz o obszary chronione m.in. w kontekście Programu Natura 2000.

Na te i inne pytania odpowiedzi poszukiwać będą przedstawiciele środowisk akademickich: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika V Košiciach, Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Prešovie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie oraz przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Urzędu Miasta Rzeszowa, oraz innych jednostek samorządu terytorialnego z Polski i ze Słowacji.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń kierowanych na adres mailowy: zphig@interia.pl

Ostateczny termin rejestracji uczestnictwa biernego mija 11 stycznia 2016 r.

Serdecznie zapraszamy!!!!