Archiwum aktualności

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Centrum Sportu i Rekreacji zapraszają studentów i pracowników UR na zajęcia Sekcji Szachowej w roku akademickim 2014/2015

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz.17.30 – 20.00 w Domu Studenckim UR  „FILON”
ul. Cicha 4 Sala Konferencyjna / parter /.

Oferta nasza dotyczy studentów, którzy chcą się nauczyć tej pięknej „Królewskiej” gry i szachistów posiadających kategorie zawodnicze w Szachach. Nasze przedsięwzięcie realizujemy od trzech lat we współpracy z Podkarpackim Związkiem Szachowym w Rzeszowie i Akademią Umysłu „Wesoła Szachownica” Maciej Woźniak Rzeszów.

Wśród naszych szachistów jest dr hab. prof. UR Jan Pisuliński, Kierownik Zakładu Historii Najnowszej w Instytucie Historii, który posiada kategorię IM / Mistrza Międzynarodowego /.
Prof. Jan Pisuliński przez ostatnie dwa lata zdobywał Akademickie Mistrzostwo Województwa Podkarpackiego, indywidualnie i drużynowo ze studentami UR i reprezentowali Uniwersytet Rzeszowski w Finale Akademickich Mistrzostw Polski ( AMP ) w Katowicach.
         Do czołowych studentów - zawodników Sekcji Szachowej należą: Małgorzata Gubernat  II kat. ( II r. SUM Pedagogika ), Monika Baran IV kat. ( II SUM Fizjoterapia ), Jan Augustyn  II kat. ( III r. Prawo ), Krzysztof Kmiecik II kat. ( II r. SUM Matematyka ) , Krzysztof Wlezień III kat. ( II r. Informatyka ), Grzegorz Kurasz III kat. ( IV r. Mechatronika ), Serwiński Arkadiusz III kat. ( III r. Ekonomia ).

Należy pamiętać: Reprezentacja Akademicka Polski na ostatnich Akademickich Mistrzostwach Świata w Szachach, które odbyły się w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach ( sierpień 2014 r. ) zdobyła złoty medal w klasyfikacji drużynowej, a Klaudia Kulon ( studentka Politechniki Poznańskiej ) została w klasyfikacji indywidualnej, Akademicką Mistrzynią Świata, wypełniając normę FIDE na tytuł Arcymistrzyni ( WGM ).

ZAPRASZAMY  i CZEKAMY NA WAS !!!!!!!!!!!!!!

Opiekun Sekcji Szachowej KU AZS UR

mgr Adam Maryniak