Konferencja "Czytanie przeszłości"

Koło Naukowe Studentów Archeologii oraz Koło Naukowe Studentów Muzeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, przy udziale Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego i Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie, ma zaszczyt zaprosić na studencko-doktorancką konferencję naukową ”Czytanie przeszłości”, która odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia 2016 r. w Rzeszowie.

Konferencja obejmować będzie szeroki wachlarz nauk zajmujących się zagadnieniami kultury materialnej i duchowej naszych przodków, od czasów najdawniejszych po nam współczesne, łącznie z kwestiami ich ochrony i zabezpieczenia. Z uwagi na interdyscyplinarny charakter spotkania zapraszamy do udziału doktorantów i studentów różnych kierunków humanistycznych, a także innych nauk, które w swych badaniach zajmują się szeroko pojętym dziedzictwem kulturowym oraz jego ochroną.

Głównym celem konferencji będzie próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak współcześni badacze oraz dzisiejsze społeczeństwo postrzegają historię i kulturę naszych przodków. W jaki sposób przeszłość funkcjonuje w teraźniejszości, jak należy o nią dbać i chronić, aby nie została zapomniana?

Miejsce konferencji:

Instytut Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego ul. Moniuszki 10 35-015 Rzeszów

Szczegóły dostępne pod adresem: http://bit.ly/czytanieprzeszlosci