Archiwum aktualności

Konferencja Naukowa „Człowiek z niepełnosprawnością w obliczu wyzwań współczesnego świata” Zakład Pedagogiki Wydziału Wychowania Fizycznego UR, Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UR, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji oraz Zarząd Środowiskowy Akademickiego Związku sportowego w Rzeszowie serdecznie zapraszają do udziału w Konferencji Naukowej pt. „Człowiek z niepełnosprawnością w obliczu wyzwań współczesnego świata”, która odbędzie się w dniach 10 – 11 marca 2016 r. na Wydziale Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Celem Konferencji jest wymiana poglądów i doświadczeń, prezentacja wyników badań, a także integracja środowiska naukowego zajmującego się zagadnieniem niepełnosprawności w wielu aspektach. Organizatorzy proponują następujące panele tematyczne: - pedagogiczno-społeczne aspekty aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych; - sport, turystyka i rekreacja w rehabilitacji życiowej osób niepełnosprawnych; - psychospołeczne metody oddziaływania w rehabilitacji osób niepełnosprawnych; - kultura czasu wolnego osób niepełnosprawnych; - kultura fizyczna wobec zjawiska wykluczenia społecznego; - człowiek zagrożony wykluczeniem społecznym a sukces sportowy i życiowy; - integracja społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym; - humanistyczne aspekty funkcjonowania społecznego osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.