Archiwum aktualności

Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa "Postcolonial Theory and Practice in the Twenty-First Century,Crossing Boundaries, Breaking Ties, Bridging Worlds"

Organizatorzy konferecji Postcolonial Theory and Practice in the Twenty-First Century, Crossing Boundaries, Breaking Ties, Bridging Worlds serdecznie zapraszają do udziału w obradach, które odbywać się będą w dniach 7 i 8 kwietnia 2016 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim (Wydział Filologiczny). Celem konferencji jest stworzenie płaszczyzny do dyskusji na temat rzeczywistości postkolonialnej oraz najnowszych trendów w badaniach postkolonialnych. Referaty z zakresu socjologii, antropologii, historii, kulturoznawstwa oraz literaturoznawstwa dotyczyć będą przede wszystkim interpretacji procesów zachodzących we współczesnym świecie, postrzeganych w perspektywie teorii postkolonialnych. W związku z międzynarodowym charakterem tego wydarzenia językiem obrad będzie język angielski. Uroczyste otwarcie konferencji nastąpi 7 kwietnia o godzinie 9.30 w dużej auli budynku A0. Ciąg dalszy obrad w budynku A3.