Archiwum aktualności

ZASADY ORGANIZACJI KONKURSU

Obronione prace na ww. konkurs należy zgłaszać do dnia 31 grudnia każdego roku (liczy się data wpływu pracy do MSZ).

Prace zgłaszane do konkursu powinny dotyczyć współczesnych stosunków międzynarodowych i mieścić się w zakresie niżej wymienionej problematyki:

1)      priorytety polskiej polityki zagranicznej i ich realizacja w wybranych dziedzinach lub regionach geograficznych;

2)      stosunki Rzeczypospolitej Polskiej z wybranym państwem, grupą państw
lub regionem;

3)      członkostwo Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej;

4)      polityka Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie uzbrojenia i bezpieczeństwa międzynarodowego;

5)      polityka Rzeczypospolitej Polskiej na forum organizacji międzynarodowych
i regionalnych;

6)      polityka Rzeczypospolitej Polskiej wobec środowisk polonijnych;

7)      promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą, w tym polskiej kultury i nauki;

8)      prawa człowieka;

9)      współpraca Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie międzynarodowych stosunków ekonomicznych.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji Konkursu, terminów rozstrzygnięcia, wysokości nagród, są zawarte w załączonych aktach prawnych:

·         Zarządzenie nr 9 Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 28.03.2015 w sprawie konkursu Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych;

·         Regulamin konkursu na najlepszą pracę magisterską;

·         Zarządzenie nr 9 Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 13.01.2015 r. ws. wprowadzonych zmian dot. organizacji konkursu;

·         Zarządzenie nr 17 Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 12.06.2014 ws. zmiany terminu rozstrzygnięcia konkursu.

ZASADY ZGŁASZANIA PRAC

Prace konkursowe należy zgłaszać wyłącznie w wersji elektronicznej przez uczelnię (tzn. praca winna być wysłana z adresu instytucjonalnego uczelni), w której praca została obroniona na adres konkurs.ministra@msz.gov.pl, dołączając:

a)      opinię recenzenta;

b)      opinię promotora;

c)       życiorys autora pracy zawierający dane kontaktowe tj.: numer telefonu, adres mailowy i adres do korespondencji.

Serdecznie zapraszamy absolwentów oraz uczelnie do zgłaszania najlepszych prac magisterskich.

Wszelkie pytania w sprawach Konkursu można kierować elektronicznie na adres konkurs.ministra@msz.gov.pl lub telefonicznie do Pani Aleksandry Gryczewskiej, Tel. 22 523 8278.