Nowa specjalność - Biomatematyka

Wydział Matematyczno-Przyrodniczy Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na studia w roku akademickim 2014/2015 na kierunku Matematyka na nowo otwieranej specjalności Biomatematyka

Co to jest biomatematyka?

Biomatematyka jest dyscypliną matematyczną zajmującą się opisem i modelowaniem zjawisk zachodzących zarówno w pojedynczych komórkach, jak i w złożonych strukturach biologicznych. Z jej wyników teoretycznych korzysta biologia, ekologia i medycyna. Obecnie jest to najbardziej dynamicznie rozwijająca się dziedzina matematyki stosowanej.

Nowa specjalność - Biomatematyka

Studia I stopnia licencjackie (stacjonarne i niestacjonarne 3-letnie)

Oferujemy:

• praktyki studenckie w takich firmach jak: Sanofi, ICN Polfa Valeant, Chema Elektromet, Sanepid;
  • umożliwienie uzyskania znajomości języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy;
  • ambitny program nauczania obejmujący oprócz ogólnych wykładów z matematyki i informatyki także zajęcia z biologii molekularnej, genetyki, statystyki medycznej, baz danych, biomatematyki i modelowania stochastycznego;
  • rozwój własnych zainteresowań w Kole Naukowym Matematyków;
  • bezpłatne zajęcia wyrównawcze z matematyki finansowane przez EFS;
  • możliwość udziału w zagranicznych wymianach studenckich w ramach programu Erasmus;
  • stypendia naukowe, socjalne, mieszkaniowe oraz żywieniowe.

Praca i kariera:

• w instytucjach zajmujących się biotechnologią, ochroną zdrowia i ochroną środowiska;
  • w laboratoriach chemicznych zarówno w jednostkach badawczo-rozwojowych jak i przemysłowych;
  • w firmach farmaceutycznych;
  • w działach marketingu i sprzedaży koncernów chemicznych oraz farmaceutycznych.

Nowa specjalność - Biomatematyka

Dlaczego należy wybrać studia na specjalności biomatematyka?

Studia te wyrabiają umiejętność analitycznego myślenia, kreatywność, komunikatywność, a także umiejętność modelowania, statystycznego opisu i rozwiązywania prostych zagadnień występujących w systemach biologicznych, ekologicznych i biomedycznych.

Po ukończeniu studiów na tej specjalności absolwenci będą mieli gruntowne przygotowanie merytoryczne i pod tym względem będą konkurencyjni na rynku pracy.

Przewiduje się długotrwały wzrost miejsc pracy dla specjalistów od zastosowań matematyki w europejskim przemyśle biotechnologicznym.