OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE PARTNERÓW

Uniwersytet Rzeszowski w oparciu o art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 (Dz.U. 2014 poz. 1146), ogłasza otwarty nabór partnerów do wspólnej realizacji projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym.

1. Celem projektu będzie podnoszenie kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, w obszarach kluczowych dla gospodarki i rozwoju kraju, określanych w oparciu o analizy i prognozy potwierdzające potrzebę rozwijania określonych kompetencji w konkretnych obszarach oraz w oparciu o zapotrzebowanie zgłaszane przez pracodawców/organizacje pracodawców, realizowane np. poprzez:

a. certyfikowane szkolenia i zajęcia warsztatowe kształcące kompetencje,
b. dodatkowe zajęcia realizowane wspólnie z pracodawcami,
c. dodatkowe zadania praktyczne dla studentów realizowane w formie projektowej, w tym w ramach zespołów projektowych,
d. uczestniczenie studentów w formach aktywności wynikających ze współpracy uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym i zwiększanie ich zaangażowania w realizację programów kształcenia (np. wizyty studyjne u pracodawców, zajęcia dodatkowe organizowane z otoczeniem społeczno-gospodarczym), służących lepszemu przygotowaniu absolwentów do wejścia na rynek pracy,

1. Warunki uczestnictwa w konkursie:

​I. zgodność działania potencjalnego Partnera z celami partnerstwa,
II. realizacja na przestrzeni dwóch ostatnich lat warsztatów z zakresu przedsiębiorczości dla studentów publicznych uczelni wyższych. Znajomość specyfiki publicznych uczelni wyższych,
III. zakres współpracy w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie. Intensywność zaangażowania podczas przygotowania projektu,
IV. posiadający zdolność do zaciągania zobowiązań publiczno-prawnych,

1. Do oferty należy załączyć:

I.​bilans oraz rachunek zysków i strat za ostatni okres rozliczeniowy,
II. listę projektów zrealizowanych dla studentów publicznych uczelni wyższych.
III. aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego, innego właściwego rejestru (np. ewidencja działalności gospodarczej) lub inny dokument potwierdzający formę i charakter prowadzonej działalności wraz z danymi osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w sprawach majątkowych.
IV. Statut.

1. Oferta oprócz dokumentów, o których mowa w punkcie 3, musi zawierać:

a) termin i miejsce realizacji Projektu,

b) harmonogram działań w ramach Projektu,

c) budżet Projektu zawierający kalkulacje przewidywanych kosztów,

d) propozycje wskaźników i ich utrzymania po zakończeniu Projektu,

e) dodatkowe informacje oraz propozycje, które mogą mieć wpływ na podniesienie jakości realizacji projektu, a które będą miały znaczenie przy ocenie oferty

1. Oferty należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Otwarty nabór Partnera do realizacji projektu w ramach konkursu POWER nr 1/PRK/POWER/3.1/2015" osobiście lub pocztą na adres Uniwersytet Rzeszowski, Wydział Wychowania Fizycznego, 35-959 Rzeszów, ul. Towarnickiego 3, pok. 15, z tym, że o zachowaniu terminu decyduje data wpływu oferty do Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo do:

• unieważnienia naboru bez podania przyczyny,
  • wyboru tylko jednego Partnera do wspólnej realizacji projektu.
  • Wskazania dodatkowych kryteriów po wstępnej weryfikacji ofert.

Rozstrzygnięcie naboru nastąpi 17 lipca 2015 r. o godz. 12:00 i zostanie podane do publicznej wiadomości w formie informacji w Biuletynie Informacji Publicznej.