OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE PARTNERÓW (Wydział Filologiczny)

OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE PARTNERÓW

Uniwersytet Rzeszowski w oparciu o art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 (Dz.U. 2014 poz. 1146), ogłasza otwarty nabór partnerów do wspólnej realizacji projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym.

Od potencjalnych Partnerów oczekujemy współpracy w aplikacji i realizacji projektu mającego na celu kształcenie kompetencji studentów filologii w zakresie komunikacji specjalistycznej na potrzeby podkarpackiego rynku pracy. Projekt ma służyć realizacji celów PO WER, w tym przede wszystkim celu szczegółowego dotyczącego podniesienia kompetencji, odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa. Projekt ma zapewnić wyposażenie studentów filologii, którzy zbliżają się do zakończenia studiów i wejścia na rynek pracy w kompetencje oczekiwane przez pracodawców od kandydatów do pracy. Z tego względu projekt będzie obejmować swym działaniem dwa ostatnie semestry studiów pierwszego i drugiego stopnia na Wydziale Filologicznym UR. W szczególności potencjalni Partnerzy powinni móc realizować wyżej wymienione działania:

- organizacja certyfikowanych szkoleń prowadzących do kształtowania kompetencji w zakresie  komunikacji specjalistycznej, w tym umiejętności pracy w grupie, kompetencji interpersonalnych i zawodowych,

- organizacja warsztatów kształcących kompetencje zawodowe, komunikacyjne, informatyczne, analityczne i kompetencje w zakresie przedsiębiorczości, które będą uwzględniać aktualne wymogi podkarpackiego rynku pracy oraz szeroko rozumianego otoczenia społeczno-gospodarczego i w rezultacie  doprowadzą do lepszego przygotowania absolwentów filologii do wejścia na rynek pracy.

Potencjalni Partnerzy winni wykazać się dobrą znajomością podkarpackiego rynku pracy, kontaktami z lokalnymi firmami, doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń w zakresie języków specjalistycznych.

Przy wyborze Partnerów brane będą pod uwagę następujące kryteria:

1. zgodność działania potencjalnego Partnera z celami partnerstwa,
  2. doświadczenie w realizacji projektów finansowanych z EFS o podobnym charakterze,
  3. doświadczenie w realizacji projektów dla publicznych uczelni wyższych, znajomość specyfiki publicznych uczelni wyższych,
  4. zakres współpracy w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie,
  5. kondycja finansowa firmy, obejmująca dwa aspekty:
    1. zdolność Partnera do zabezpieczenia należytego wykonania urnowy,
    2. zdolność Partnera do bieżącego finansowania prac w projekcie.

Do oferty należy załączyć:

1. bilans oraz rachunek zysków i strat za ostatni okres rozliczeniowy,
  2. opinię bankową potwierdzającą dobrą kondycję finansową Partnera,
  3. referencje potwierdzające doświadczenie w prowadzeniu certyfikowanych kursów,
  4. listę projektów zrealizowanych dla publicznych instytucji.

Oferty należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Otwarty nabór Partnerów do realizacji projektu w ramach konkursu POWER nr 1/PRK/POWER/3.1/2015osobiście lub pocztą na adres Uniwersytet Rzeszowski, Wydział Filologiczny, Instytut Filologii Angielskiej, 35-315 Rzeszów, al. mjr. W. Kopisto 2 B, pok. 112, z tym, że o zachowaniu terminu decyduje data wpływu oferty do Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo do:

• unieważnienia naboru bez podania przyczyny,
  • wyboru tylko jednego Partnera do wspólnej realizacji projektu.

Rozstrzygnięcie naboru nastąpi 16 lipca 2015 r. o godz. 12:00 i zostanie podane do publicznej wiadomości w formie informacji w Biuletynie Informacji Publicznej.