Archiwum aktualności

Ogólnopolska konferencja naukowa „Studia wschodnie: polityka, energetyka, bezpieczeństwo”

W dniach 25-26 kwietnia 2014 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim (duża aula, bud. A0, al. Rejtana 16c) odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa – VI Zjazd Geopolityków Polskich. Tegoroczny temat przewodni konferencji to: „Studia wschodnie: polityka, energetyka, bezpieczeństwo”.

Organizatorem konferencji jest Polskie Towarzystwo Geopolityczne. Honorowy patronat nad konferencją objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl.

W konferencji weźmie udział ponad 200. naukowców z czołowych polskich uniwersytetów, instytucji i organizacji naukowych, a także goście zagraniczni z Bułgarii, Francji, Rosji, Słowacji i Ukrainy.  W pierwszym dniu Zjazdu (godz. 11:00 w dużej auli) odbędzie się m.in. międzynarodowa debata pt. „Geopolityczna przyszłość Ukrainy i bezpieczeństwo energetyczne Europy Środkowo-Wschodniej), w której wezmą udział tacy paneliści jak: prof. Olga Wasiuta, prof. Robert Ištok, prof. Paweł Soroka, red. Andrej Wypołzow, dr Tadeusz Zbigniew Leszczyński, dr Andrzej Szeptycki, Sylwester Chruszcz.

Ponadto podczas konferencji odbędzie się wręczenie nagród w konkursie Książka Geopolityczna Roku 2013, liczne dyskusje nt. sytuacji geopolitycznej w Europie Środkowej i jej wpływu na bezpieczeństwo Polski oraz dystrybucja publikacji z zakresu geopolityki, bezpieczeństwa i spraw międzynarodowych.

Więcej informacji na: http://geopolityka.net/program-vi-zjazdu-geopolitykow-polskich/