Ogólnopolski Konkurs Fotografii

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej to wydarzenie skierowane do wszystkich studentów uczelni państwowych i prywatnych interesujących się fotografią, którzy nie ukończyli 28 roku życia. Projekt organizowany jest od 1998 roku, a w tym odbędzie się jego XVII edycja. Konkursowi towarzyszy Pstrykaliada, podczas której mają miejsce wystawy nadesłanych prac, warsztaty fotograficzne i wykłady prowadzone przez znakomitych fotografów. Prace zbierane są w największych ośrodkach akademickich w kraju.

Celem projektu jest promowanie fotografii, studentów-fotografów oraz zachęcenie do zainteresowania się fotografowaniem. W konkursie każdy ma szansę wygrać, niezależnie od tego czy jest profesjonalistą czy amatorem z pasją do fotografii. Liczne warsztaty i wykłady organizowane w ramach Pstrykaliady mają za zadanie przybliżyć studentom świat fotografii, natomiast wystawy prac prezentujących bardzo wysoki poziom zainteresują tych, którzy fotografią jeszcze się na poważnie nie zajmowali.