Ogólnopolskie Szkolenie Artystyczne (OSA 2015)

W dniach od 13 do 15 lutego br. - na Wydziale Sztuki UR zakończyło się kilkudniowe Ogólnopolskie Szkolenie Artystyczne (OSA 2015) z zakresu oryginalnych  i autorskich technik grafiki warsztatowej.

Organizatorkami projektu i prowadzącymi zajęcia były między innymi pani doktor  Magdalena Uchman oraz pani mgr Kamila Bednarska,  które razem z prof. UR - p. M. Olszyńskim stanowią  kadrę dydaktyczną Pracowni nr II - druku płaskiego i litografii  WS UR.

W spotkaniu  tym, mającym za zadanie promowanie Zakładu Grafiki WS UR oraz przeszkolenie uczestników z zakresu oryginalnych technik graficznych - przede wszystkim z obszaru warsztatu druku płaskiego, uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele - artyści z kilku polskich "plastyków"; między innymi  z Jarosławia, Rzeszowa, Tarnowa, Płocka, Supraśla i Tarnowskich Gór, instruktorzy kółek plastycznych oraz studenci i absolwenci  UR.

Oprócz intensywnych zajęc praktycznych z grafiki warsztatowej, nasi goście zwiedzali  też poszczególne pracownie graficzne i wybrane pracownie artystyczne w innych zakładach. Zapoznali się również z prezentacją filmową metody pracy nad miedziorytem - autorstwa pana profesora Krzysztofa Skórczewskiego, kierownika Zakładu grafiki warsztatowej i projektowej. Zobaczyli też historię zakładu grafiki na tym wydziale, ze szczególnym uwzględnieniem powstania i rozwoju Pracowni nr II - druku płaskiego i litografii, autorstwa studenta WS UR - pana Dariusza Michny.

Fotografie z zajęć są autorstwa pana magistra Piotra Worońca Juniora oraz absolwentki WS UR, która brała udział w szkoleniu - pani mgr Agaty Kwiatkowskiej.