Archiwum aktualności

Publikacja z Wydawnictwa Uniwersytetu Rzeszowskiego wśród najlepszych podręczników akademickich na Krakowskich Targach Książki

PUBLIKACJA Z WYDAWNICTWA UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO WŚRÓD NAJLEPSZYCH PODRĘCZNIKÓW AKADEMICKICH NA KRAKOWSKICH TARGACH KSIAŻKI

Podczas pierwszego dnia 17. Targów Książki  w Krakowie (24 października br.) rozstrzygnięto  konkurs na najlepszy podręcznik i skrypt akademicki, organizowany corocznie przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych. W tym roku  Nagrodę „Academicus” i statuetkę „Gaudeamus” otrzymała publikacja Wydawnictwa Uniwersytetu Opolskiego „Historia planowania i budowy miast” Janusza Słodczyka.

Miło nam poinformować, że wśród nominowanych przez Stowarzyszenie do nagrody książek wyróżniono jeden tytuł z Podkarpacia, przedstawiony do konkursu przez Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego - Nowe podmioty w przestrzeni medialnej, książkę autorstwa  dra Henryka Pietrzaka.

Książka ta – jak czytamy we Wstępie - ma uzmysłowić ludziom, którzy chcą profesjonalnie pełnić rolę „podmiotu medialnego” konieczność dobrego i świadomego przygotowania, które w obecnej rzeczywistości zyskuje nie tylko nowy wymiar społeczny, ale przede wszystkim  technologiczny. Dotychczasowe nazwy – dziennikarz, rzecznik prasowy i redaktor w nowej przestrzeni medialnej funkcjonują na nowych, uniwersalnych zasadach. Stąd wynika także potrzeba systematycznej nauki i podnoszenia kwalifikacji.