Rekrutacja na studia podyplomowe - "Muzyka XX i XXI wieku"

Miło nam poinformować, że Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego rozpoczął rekrutację na dwusemestralne studia podyplomowe Muzyka XX i XXI wieku.
Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów I i II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, którzy ukończyli szkołę muzyczną na poziomie przynajmniej I stopnia, lub posiadają równorzędne przygotowanie muzyczne (np. ukończenie ogniska muzycznego, studium organistowskiego, etc.). Adresowane są do wszystkich osób, które chcą uzyskać wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie muzyki XX i XXI wieku i wykorzystania komputera do celów muzyczno-twórczych.

Program studiów zawierać będzie następujące przedmioty (łącznie 240 h, 30 ECTS):
– historia muzyki XX i XXI wieku (w.)
– analiza dzieła muzycznego (ćw.)
– metodyka prowadzenia zajęć (ćw.)
– muzyka odtwarzana z komputera (ćw.)
– seminarium pracy dyplomowej (s.)

Program studiów obejmować będzie między innymi następujące zagadnienia:
– omówienie nurtów w muzyce XX i XXI wieku oraz analiza reprezentatywnych dzieł (m.in. modernizm, neoklasycyzm, folkloryzm, atonalizm, dodekafonia i serializm, sonoryzm, postmodernizm, spektralizm, muzyka elektroniczna)
– wykorzystanie sprzętu multimedialnego do prowadzenia zajęć muzycznych
– wykorzystanie komputera w kontekście wybranych nurtów, przemian i idei estetycznych XX i XXI wieku (notacja dźwięku /Finale, Sibelius/; nagrywanie /Pro Tolls, Cubase/; synteza /C Sound/; analiza spektrum /Audio Sculpt/; przetwarzanie MIDI /Jam Factory, M/; przetwarzanie audio /Audacity/; architektura przetwarzania /Max/MSP/; improwizacja i aranżacja w danym stylu)

Wszystkie zajęcia odbywać się będą co dwa tygodnie w soboty. Studia rozpoczną się w marcu 2016 r., koszt studiów 1750 zł za semestr.
Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczeń z wszystkich przedmiotów oraz obrona pracy dyplomowej.
Podania należy składać zgodnie z zasadami rekrutacji dostępnymi na stronie Wydziału Muzyki. Aktualnie rekrutacja trwa.

Wszelkich informacji udziela dziekanat: pn.-pt. 9:00-14:00, tel. 17 872 28 11
Kierownik studiów podyplomowych: dr Ewa Nidecka.