REKRUTACJA NA SZKOLENIE SPECJALISTYCZNE ORGANIZACJA POMOCY SPOŁECZNEJ

INSTYTUT SOCJOLOGII ogłasza rekrutację na kurs-szkolenie specjalistyczne ORGANIZACJA POMOCY SPOŁECZNEJ. Ukończenie tego szkolenia w Uniwersytecie Rzeszowskim jest równoznaczne  z uzyskaniem uprawnień do kierowania jednostkami organizacyjnymi  pomocy społecznej, zgodnie z przepisami MPiPS. Szkolenie jest ofertą dla osób pracujących w szeroko pojętej pomocy społecznej kierujących, lub przygotowujących się do zarządzania jednostkami pomocy społecznej, które  są zobowiązane do posiadania specjalizacji  określonej aktualnie Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 26 września 2012 roku.

Instytut Socjologii ma  wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu podyplomowych studiów specjalizacyjnych dla szeroko pojętej pomocy społecznej. Studia takie uruchomiono w Rzeszowie po raz pierwszy w 1998 roku, w Wyższej Szkole Pedagogicznej, przez kolejne lata były one kontynuowane w Uniwersytecie Rzeszowskim. Ostatnia edycja była w roku akademickim 2011/2012, wówczas MPiPS zmieniło zasady uzyskiwania kwalifikacji wprowadzając formułę szkoleń.

Zajęcia odbywają się w cyklu sobotnio-niedzielnych zjazdów. Wykładowcami  są nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Rzeszowskiego i praktycy; przedstawiciele szeroko pojętej pomocy społecznej. W szkoleniu mogą uczestniczyć również studenci.

Zajęcia trwają przez okres 10 miesięcy, absolwenci otrzymują dyplom potwierdzający uzyskanie  specjalizacji. Warunkiem jego otrzymania jest uczestnictwo w szkoleniu, napisanie pracy dyplomowej na ocenę pozytywną oraz złożenie egzaminu końcowego (z wynikiem pozytywnym) przed komisją egzaminacyjną  do spraw specjalizacji z zakresu organizacji pomocy społecznej.

Osoby zainteresowane podjęciem nauki w ramach szkolenia z zakresu organizacji pomocy społecznej powinny złożyć w Sekretariacie Instytutu  Socjologii  (Al. T. Rejtana 16 c; Wydział Socjologiczno–Historyczny) - w terminie do  16 stycznia 2015 r.  następujące dokumenty:

- podanie o przyjęcie oraz  wypełniony kwestionariusz osobowy,

- ksero dokumentu tożsamości,

- odpis (potwierdzone ksero) dokumentu o posiadanym wykształceniu,

- oświadczenie kandydata (lub zakładu pracy) o pokryciu kosztów kształcenia w UR (3200 zł za kurs).

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Zaplanowano przyjęcie 25 osób.

Druki podania i kwestionariusza osobowego znajdują  się na stronie internetowej Instytutu Socjologii w zakładce „Specjalizacja w zakresie organizacji pomocy społecznej”- www.ur.edu.pl/wsh/socjologia.