Archiwum aktualności

Sesja Naukowa - ARCYBISKUP IGNACY TOKARCZUK - DOKTOR HONORIS CAUSA UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO

Uniwersytet Rzeszowski i IPN o/Rzeszów serdecznie zapraszają na sesję naukową - "ARCYBISKUP IGNACY TOKARCZUK - DOKTOR HONORIS CAUSA UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO"

KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ  19 GRUDNIA 2016
O  GODZ.13.00 W AULI GŁÓWNEJ BUDYNKU A0
UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO

PATRONAT HONOROWY:

METROPOLITA PRZEMYSKI OB. ŁAC. ABP DR ADAM SZAL

BISKUP RZESZOWSKI DR JAN WĄTROBA

SENATOR RP PROF. DR HAB. ALEKSANDER BOBKO
WOJEWODA PODKARPACKI DR EWA LENIART

Prelegenci:

1.       prof. dr hab. Aleksander Bobko, Uhonorowanie abpa Ignacego Tokarczuka godnością doktora honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego

2.      ks. bp dr Edward Białogłowski, Wspomnienia o abp. Ignacym Tokarczuku

3.       prof. dr hab. Jan Draus, Abp Ignacy Tokarczuk wobec niezależnych inicjatyw kulturalnych

4.      ks. prof. dr hab. Stanisław Nabywaniec, Wybrane problemy w kaznodziejstwie Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

5.      ks. prof. dr hab. Józef Wołczański - Prezentacja książki – abp Ignacy Tokarczuk, Kochałem tych ludzi całym sercem i oddaniem. Wspomnienia z lat 1918 – 1976,  opracowanie, ks. Józef Wołczański, Lwów – Kraków 2014 (Wydawnictwo bł. Jakuba Strzemię Archidiecezji Lwowskiej Ob. Łac.)

6.      dr Mariusz Krzysztofiński  - Prezentacja książki- Non omnis moriar. Abp Ignacy Tokarczuk we wspomnieniach,  opracowanie Mariusz Krzysztofiński, Rzeszów – Lwów 2016 (Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski, Wydawnictwo bł. Jakuba Strzemię Archidiecezji Lwowskiej Ob. Łac.).

Moderator:

dr hab. Paweł Grata, prof. UR,