"Stefan Chwin - przestrzenie wyobraźni".

Instytut Filologii Polskiej UR, redakcja kwartalnika literacko-artystycznego „Fraza” oraz  Sekcja Literaturoznawców Koła Naukowego Polonistów UR zapraszają na sympozjum „Stefan Chwin –  przestrzenie wyobraźni”, które odbędzie się 21 maja w Auli im. S. Pigonia (sala 33, al. mjr. W. Kopisto 2 B). Gościem sympozjum będzie jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy Stefan Chwin, autor m.in. powieści Hanemann, Esther, Złoty pelikanDolina radości.

Profesor Chwin jest także wykładowcą na Uniwersytecie Gdańskim, wybitnym znawcą literatury romantycznej oraz badaczem jej tradycji, autorem i redaktorem cenionych książek z tych dziedzin, m.in. Dzieci, Romantyczna przestrzeń wyobraźni, Literatura i zdrada,
Samobójstwo jako doświadczenie wyobraźni. Pisarzowi będzie towarzyszyć jego żona – pisarka, redaktorka i wydawca Krystyna Lars-Chwin.

Sympozjum będzie się składało z wykładu pisarza (o godz. 10.00, Aula im. S. Pigonia) oraz spotkania autorskiego Al. mjr. W. Kopisto 2 Bz pisarzem, które poprowadzą redaktorzy pisma „Fraza” (godzina 11. 30).