Archiwum aktualności

Studenci Wydziału WF UR w reprezentacji Polski na I Igrzyskach Europejskich w Baku!

Miło nam poinformować, że studenci Wydziału Wychowania Fizycznego Izabela Matias (1 WF Lic. ST) i Andrzej Sokołowski (1 WF SUM NST) przebywają obecnie w Baku na I Igrzyskach Europejskich. Zostali oni powołani do składu reprezentacji Polski w akrobatyce sportowej.

Po raz pierwszy w historii sportów gimnastycznych rozegrane zostaną zawody tak wysokiej rangi, podczas których rywalizować będą zawodnicy wszystkich sportów gimnastycznych: gimnastyki sportowej mężczyzn, gimnastyki sportowej kobiet, gimnastyki artystycznej, akrobatyki sportowej, skoków na trampolinie i aerobiku gimnastycznego. Nasi studenci znaleźli się w składzie polskiej ekipy, którą w akrobatyce sportowej tworzą dwa zespoły: dwójka mieszana z klubu UKS Targówek Warszawa oraz trójka kobiet z Rzeszowa. Rzeszowska trójka, to zespół składający się z zawodniczek trzech różnych klubów, szkolone na co dzień przez trzech trenerów. Alicja Sokołowska (KS „Piramida” Rzeszów), Patrycja Kloc (TG „Sokół” Rzeszów) oraz Izabela Matias (ZKS „Stal” Rzeszów) stworzyły zespół, który pracował pod kierunkiem Andrzeja Sokołowskiego, trenera w KS „Piramida” Rzeszów. Trenerami w dwóch pozostałych klubach są dr Grzegorz Bielec (pracownik Wydziału WF-UR) i mgr Ewelina Fijołek (absolwentka WWF-UR).

W I Europejskich Igrzyskach startują także dziewczęta w skokach do wody (zawodniczki ZKS „Stal” Rzeszów), których trenerem jest także absolwent WWF-UR mgr Grzegorz Kozdrański.

Zapraszamy gorąco do kibicowania naszym akrobatkom i innym reprezentantom Polski śledząc transmisje telewizyjne lub internetowe z zawodów.

Terminarz startów akrobatek w Baku: środa 17 czerwca w godz. 10:00 – 12:30 (kwalifikacje), piątek 19 czerwca w godz. 10:00 – 12:30 (finał w wieloboju), niedziela 21 czerwca w godz. 16:00 – 17:00 (finał w układzie statycznym) i w godz. 18:25 – 19:00 (finał w układzie dynamicznym).

Trzymajmy kciuki za Izę Matias!