STUDIA PODYPLOMOWE "MECHANIZMY FUNKCJONOWANIA STREFY EURO"

ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ NA STUDIA PODYPLOMOWE MECHANIZMY FUNKCJONOWANIA STREFY EURO

Szanowni Państwo!

Z radością  informujemy, że Wydział Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego po raz siódmy będzie realizował (w roku akademickim 2015/2016) grant Narodowego Banku Polskiego – studia podyplomowe  Mechanizmy funkcjonowania strefy euro. Projekt ten zyskał  dofinansowanie NBP i uczestnictwo w rocznym programie zajęć związane jest
z odpłatnością  300 zł od każdego słuchacza.

Planowana liczba słuchaczy: 50 osób.

W procesie rekrutacyjnym preferowani będą kandydaci posiadający dyplom ukończenia studiów ekonomicznych, minimum pierwszego stopnia. Na studia zapraszamy także nauczycieli, kadrę kierowniczą  administracji samorządowej, przedsiębiorców i osoby zaangażowane w rozwój  edukacji ekonomicznej na Podkarpaciu. Tradycyjnie liczną grupę ekonomistów uzupełniają co roku  absolwenci innych kierunków studiów.

W toku rekrutacji kandydaci na studia są zobowiązani do przygotowania  listu motywacyjnego w którym trzeba przedstawić pomysły na upowszechnienie zdobytej wiedzy np. poprzez wystąpienia publiczne i publikacje, a także określić potencjalne zainteresowanie współpracą w przyszłych działaniach edukacyjnych, w zakresie  problematyki euro. Aplikacje te będą oceniane przez Komisję Rekrutacyjną pod kątem zasięgu oddziaływania edukacyjnego projektu.

Zainteresowanych prosimy o składanie dokumentów (do pobrania w dalszej części tekstu informacyjnego)  w pokoju nr 5 (Dziekanat Wydziału Ekonomii, UR), w terminie do 16 listopada 2015 r.

Warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe Mechanizmy funkcjonowania strefy euro  (rok ak. 2015/2016) jest złożenie  następujących dokumentów:

•          kopii dyplomu ukończenia studiów wyższych – licencjackiego (lub magisterskiego),

•          podania o przyjęcie  z merytorycznym uzasadnieniem uwzględniającym pomysł na upowszechnienie wiedzy zdobytej na studiach (wzór w dalszej części tego tekstu),

•          zobowiązania do ponoszenia kosztów odpłatności za studia oraz zgody na przetwarzanie  przez UR danych osobowych (wzór jest w dalszej części tekstu),

•          ksero dowodu osobistego,

Osoby przyjęte, podczas pierwszych zajęć, uzyskają dodatkowe  informacje,
w tym o koncie na które należy dokonać wpłaty 300 zł. Słuchaczom zapewniamy podręcznik przygotowany przez NBP.

Dodatkowe informacje można uzyskać:  pisząc pod adres - borowiec@ur.edu.pl lub telefoniczne - 17  872 1414.