Archiwum aktualności

STYPENDIUM MINISTRA ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA DLA STUDENTÓW W ROKU AKADEMICKIM 2015/2016

STYPENDIUM MINISTRA ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA DLA STUDENTÓW
W ROKU AKADEMICKIM 2015/2016

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 lipca 2015 r. zmienił się tryb składania wniosków o przyznanie studentom stypendium ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2015/2016.

PROCEDURA SKŁADANIA WNIOSKÓW
O PRZYZNANIE STYPENDIUM MINISTRA ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA NA ROK AKADEMICKI 2015/2016
OBOWIĄZUJĄCA STUDENTÓW UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO:

1. Student przedstawia swoją kandydaturę do przyznania stypendium ministra Rektorowi Uniwersytetu Rzeszowskiego za pośrednictwem Dziekana Wydziału/Dyrektora Instytutu – w terminie do 20 sierpnia 2015 r. składając w Dziekanacie Wydziału/Instytutu:
    a. formularz zgłoszenia kandydatury - student ma obowiązek wypełnić komputerowo i złożyć w wersji papierowej oraz przesłać elektronicznie (wyłącznie w wersji Word) na adres e-mail: sss@ur.edu.pl,
    b. dokumenty potwierdzające uzyskanie wybitnych osiągnięć naukowych, artystycznych lub sportowych – zgodnie z Wykazem wybitnych osiągnięć naukowych, artystycznych i sportowych (ustalonym na podstawie w/w Rozporządzenia),
    c. oświadczenie o wyrażeniu zgody na zamieszczenie jego imienia i nazwiska – w przypadku przyznania stypendium – na stronie internetowej urzędu obsługującego ministra, który przyznał to stypendium.
  2. Pracownik Dziekanatu Wydziału/Instytutu przyjmuje oraz sprawdza kompletność dokumentów, o których mowa powyżej potwierdzających kandydaturę studenta do przyznania stypendium ministra za wybitne osiągnięcia.
  3. Dziekan Wydziału/Dyrektor Instytutu do 31 sierpnia 2015 r. przekazuje Rektorowi Uniwersytetu Rzeszowskiego zgłoszone kandydatury do przyznania stypendium za pośrednictwem Działu Kształcenia/Sekcji Spraw Socjalnych.
  4. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego do 9 września 2015 r. przedstawia wniosek studenta o przyznanie stypendium ministra wraz z dokumentami potwierdzającymi uzyskane osiągnięcia do zaopiniowania Radzie właściwego Wydziału/Instytutu.
  5. Dziekan Wydziału/Dyrektor Instytutu przekazuje pozytywnie zaopiniowane wnioski wraz z kompletem dokumentów do Działu Kształcenia/Sekcji Spraw Socjalnych w terminie do 5 października 2015 r.
  6. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego przekazuje Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego pozytywnie zaopiniowane wnioski o przyznanie stypendium ministra w terminie do 15 października 2015 r.