Sukces Stowarzyszenia Mercatus

W dniach 20-21 maja 2015 na szczycie 57-metrowej wieży widokowej na terenie Centrum Kongresowego Targi Kielce odbył się Konwent Polski Wschodniej - konferencja w ramach projektu „Cyrkulacja wiedzy". Podczas imprezy miało miejsce wręczenie wyróżnień dla najlepszych w skali kraju projektów, których celem jest transfer wiedzy między przedsiębiorstwami a ośrodkami akademickimi. Wśród wyróżnionych podmiotów znalazło się Stowarzyszenie Przyjaciół Wydziału Ekonomii UR - Mercatus.

Stowarzyszenie Mercatus zostało wyróżnione za swoją działalność na polu upowszechniania dobrych praktyk i doświadczeń biznesowych oraz uzupełniania praktycznej wiedzy studentów. Wyróżnienie i pamiątkowe dyplomy odebrali członkowie zarządu Stowarzyszenia: dr Tomasz Hermaniuk oraz dr Tomasz Surmacz, obaj reprezentujący Katedrę Marketingu i Przedsiębiorczości na Wydziale Ekonomii UR. Pierwszy z nich przedstawił działalność i dokonania Mercatusa podczas wystąpienia pt.: "Na styku teorii i praktyki - wykorzystanie doświadczenia ekspertów zewnętrznych poprzez transfer wiedzy i umiejętności pomiędzy biznesem a uczelniami".

Wydarzenie pt. "Cyrkulacja wiedzy" jest efektem prac zrealizowanych  w ramach projektu „INWENCJA II – Transfer wiedzy, technologii i innowacji wsparciem dla kluczowych specjalizacji świętokrzyskiej gospodarki i konkurencyjności przedsiębiorstw” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Przedsięwzięcie ma na celu umożliwienie kontaktu, dyskusji i wymiany doświadczeń, zarówno w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistym, w trakcie corocznego spotkania odbywającego się rotacyjnie w miastach Polski Wschodniej. Przedstawiciele Rzeszowa, Białegostoku, Lublina, Olsztyna i Kielc oraz goście z zagranicy zaprezentowali innowacyjne rozwiązania w zakresie cyrkulacji i transferu wiedzy. Łącząc swoje doświadczenia naukowe z praktyką promowali interdyscyplinarne rozwiązania i prowadzili dyskusje o przyszłej współpracy międzysektorowej.

Celem działania Fundacji Promocji i Rozwoju Polski Wschodniej (PRPW) jest wspomaganie oraz propagowanie rozwoju województw Polski Wschodniej poprzez działalność wspomagającą zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy tego makroregionu.