Symulacja rozprawy cywilnej pt. „Student prawa w Wydziale Cywilnym Sądu”

Podkarpackie Centrum Edukacji Prawnej oraz Uniwersytecka Poradnia Prawna, działająca przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego ma zaszczyt zaprosić do udziału w konkursie na najlepszą symulację rozprawy cywilnej pt. „Student prawa w Wydziale Cywilnym Sądu”.

W konkursie mogą wziąć udział maksymalnie 12 – osobowe zespoły złożone ze studentów prawa, uczelni wyższych z całej Polski. Zadaniem studentów będzie przygotowanie symulacji rozprawy sądowej z zakresu postępowania cywilnego o dowolnie wybranej tematyce oraz nagranie jej na płytę DVD i przesłanie na adres wskazany przez Organizatora. Nadesłane filmy zostaną ocenione przez powołane w tym celu jury, złożone z praktyków prawa. Przedstawiciele trzech zespołów, których symulacje uzyskają najwyższą liczbę punktów w I etapie zostaną zaproszeni do udziału w  finale konkursu, który odbędzie się 9 stycznia 2014 r. w Rzeszowie.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej www.pcep.pl w zakładce „Nasze działania – Symulacja Rozprawy Cywilnej”.

Zgłoszenia zespołów przyjmujemy do 30 listopada 2013 r., zaś termin nadsyłania nagrań mija 13 grudnia 2013 r.