Uniwersytet Rzeszowski doceniony za wpływ na światową naukę

Niezależnie od szumu informacyjnego wokół szkolnictwa wyższego robimy swoje mówi Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. Sylwester Czopek. Cieszy nas, że niezależne grono ekspertów doceniło wkład badaczy z UR w postrzeganie polskiej nauki w świecie.

Skąd ten optymizm? Uniwersytet Rzeszowski, jako jedyny w Polsce został nominowany w 3 kategoriach do Elsevier Research Impact Leaders Award. Elsavier to projekt, którego celem jest poprawa postrzegania dorobku polskich uczelni na świecie.

To bardzo ważne i nobilitujące, że nasz wkład w rozwój nauki został dostrzeżony. Nominacje w obszarze nauk rolniczych i nauk o życiu, humanistycznych i medycznych pokazują, że jesteśmy silnym ośrodkiem naukowym, który potrafi zapewnić jakość kształcenia na najwyższym poziomie – dodaje prof. Marek Koziorowski, Prorektor UR ds., Nauki i Współpracy z Zagranicą.

Research Impact Leaders Award jest częścią światowej inicjatywy Elsevier mającej na celu wspomaganie badań oraz rozwoju nauki w wielu dyscyplinach. Nagrody są wyrazem uznania dla wybitnych instytucji badawczych, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do lepszej rozpoznawalności polskiej nauki na świecie.

Nominowane do nagrody są te ośrodki badawcze, które notują stały wzrost ilości publikacji naukowych w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych, udziału zagranicznych współautorów oraz cytowalności w danej dyscyplinie (według klasyfikacji OECD).

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27 listopada 2017 r. w Warszawie, podczas Gali towarzyszącej konferencji „Polskie uczelnie w światowej perspektywie – Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą.”

Pełna lista nominowanych z podziałem na kategorie oraz algorytmem dostępna jest na stronie organizatorów - http://www.perspektywy.org/warsaw2017/nagrody-elsevier