Uniwersytet Rzeszowski laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności 2014

27 października br. w Katowicach odbył się II Kongres Polskiej Przedsiębiorczości podczas którego dr hab. inż. prof. UR Czesław Puchalski - Prorektor ds. Rozwoju wygłosił prelekcję pt. „Rola nauki,  edukacji i sposoby zaangażowania otoczenia na rzecz rozwoju innowacyjności”” oraz odebrał Polską Nagrodę Innowacyjności 2014 przyznaną Uniwersytetowi Rzeszowskiemu za Kompleks Zalesie.

Kongres Polskiej Przedsiębiorczości, organizowany przez Polską Agencję Przedsiębiorczości i redakcję„Forum Przedsiębiorczości”we współpracy z Dziennikiem Gazetą Prawną, jest wydarzeniem tworzącym forum wymiany myśli i poglądów dla przedstawicieli wielu branż polskiego biznesu i nauki. Liczne panele dyskusyjne poruszają tematy związane z innowacjami, nowoczesnymi technologiami oraz kierunkami rozwoju Polski. W Kongresie uczestniczyli przedstawicieli instytutów, związków branżowych, uczelni, jednostek badawczych oraz polityków i ekspertów ds. prawa i gospodarki.

Częścią Kongresu było także uhonorowanie najprężniej działających polskich instytutów i firm, szczególnie tych przywiązujących dużą wagę do sfery badawczo-rozwojowej, mogących poszczycić się nietypowymi, nowatorskimi i innowacyjnymi rozwiązaniami, które przyczyniają się do wzrostu biznesu.

Polska Nagroda Innowacyjności to program wizerunkowy, którego celem jest nagrodzenie instytucji i firm działających na polskim rynku, których działalność cechuje innowacyjność i dbałość o sferę badawczo-rozwojową. Uczestnictwo w programie to także doskonała możliwość promowania innowacyjnych rozwiązań tworzonych z wykorzystaniem funduszy unijnych. Nagrody są wyrazem uznania dla prowadzonej działalności i uhonorowania sukcesów. Promowana jest działalność prowadząca zarówno do wprowadzenia nowatorskich rozwiązań biznesowych jak i naukowych.