Uroczyste otwarcie Biblioteki Austriackiej na Uniwersytecie Rzeszowskim

JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Aleksander Bobko i Dyrektor Instytutu Filologii Germańskiej prof. dr hab. Mariola Wierzbicka zapraszają na uroczyste otwarcie Biblioteki Austriackiej w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uroczystość odbędzie się 25.02.2015 r. (środa) o godz. 11.00 w dużej auli Uniwersytetu Rzeszowskiego, al. T. Rejtana 16c, Rzeszów, bud. A1.

Uroczyste przecięcie wstęgi odbędzie się w Instytucie Filologii Germańskiej, al. mjr. W. Kopisto 2b, 35-959 Rzeszów
o godz. 13:15.

Biblioteka Austriacka jest jedną z ponad 60 takich miejsc działających w 25 państwach na świecie. W Polsce Biblioteki Austriackie ulokowane są w Poznaniu, Wrocławiu, Opolu, Krakowie, Warszawie i w Rzeszowie. Biblioteka Austriacka to placówka, której misją jest popularyzowanie kultury i sztuki Austrii. Biblioteka Austriacka w Rzeszowie ma swoją siedzibę w Instytucie Filologii Germańskiej w Uniwersytecie Rzeszowskim. Powstała na mocy porozumienia zawartego między austriackim Federalnym Ministerstwem do Spraw Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych, reprezentowanym przez Austriackie Forum Kultury w Warszawie oraz Uniwersytetem Rzeszowskim. Jej przeniesienie do Rzeszowa było możliwe dzięki zaangażowaniu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, staraniom władz Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz dyrekcji Instytutu Filologii Germańskiej. Księgozbiór Biblioteki Austriackiej w Rzeszowie liczy ponad 6000 woluminów i obejmuje m.in. literaturę piękną i historię Austrii, literaturoznawstwo, historię literatury, historię krajów Europy Wschodniej, Środkowej i Południowo-Wschodniej, sztukę i architekturę, filozofię, krajo- i kulturoznawstwo oraz językoznawstwo. Do dyspozycji czytelników dostępne są na miejscu również bieżące gazety, czasopisma fachowe i periodyki.