Ustalono listę rankingową wyższych uczelni w Polsce

W Rankingu Szkół Wyższych 2012 miesięcznika "Perspektywy" i dziennika "Rzeczpospolita" jako pierwszy w grupach kierunków studiów w  kategorii „Kierunki IT” -wśród uczelni z województw lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego - zaistniał Uniwersytet Rzeszowski. Kategoria ta obejmuje  następujące kierunki studiów: informatyka, informatyka stosowana, techniczne zastosowania Internetu, teleinformatyka oraz informatyka przemysłowa.

Głównymi kryteriami oceny kierunków studiów były: opinie kadry akademickiej, preferencje pracodawców, ocena parametryczna MNiSW, publikacje, cytowania oraz h-indeks (te trzy ostatnie ustalane na podstawie bazy Scopus).

Na tej liście Uniwersytet Rzeszowski znalazł się wśród 30 najlepszych uczelni akademickich w Polsce,  w kategorii „Kierunki IT”. W zestawieniu zajął 21. miejsce. Natomiast w  kategorii "Innowacyjność" zajął 20 miejsce, a w kategorii "Kierunki humanistyczne" miejsce 25.

Ranking Szkół Wyższych 2012 miesięcznika "Perspektywy" i dziennika "Rzeczpospolita" został zorganizowany po raz trzynasty i objął w tej kategorii 88 uczelni akademickich. Obecnie Uniwersytet Rzeszowski zajmuje 54 miejsce, w poprzednim roku 55, a  przed dwoma laty był na 59.
Więcej na ten temat( m.in. szczegółowa tabela oceny uczelni): http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5170&Itemid=906

Ustalono listę rankingową wyższych uczelni w Polsce