VIII TYDZIEŃ POLONISTÓW

Instytut Filologii Polskiej UR oraz Koło Naukowe Polonistów zapraszają do wzięcia udziału w VIII Tygodniu Polonistów.

Z myślą o miłośnikach polonistyki zapraszamy w poniedziałek, 16 marca 2015 roku, na dyskusję prof. Jerzego Bralczyka i prof. Kazimierza Ożoga poświęconą językowi polskiemu w kulturze ponowoczesnej oraz na V Dyktando Uniwersyteckie. Wydarzenia te odbędą się w dużej auli w budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1.

V Dyktando Uniwersyteckie rozpocznie się o godzinie 12.30. Jest  ono przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą sprawdzić swoją znajomość zasad polskiej ortografii i interpunkcji. Zachęcamy do rejestracji elektronicznej (tydzienpolonistow@ur.edu.pl).

W czwartek, 19 marca, o godzinie 13.00 organizujemy konkurs recytatorski„Fantastycznie lutnia nastrojona”, który odbędzie się w dużej auli w budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana 16 c. Prosimy o rejestrację uczestników (tydzienpolonistow@ur.edu.pl).

Regulaminy konkursów (V Dyktanda Uniwersyteckiego i konkursu recytatorskiego).

Formularze zgłoszeniowe do konkursów (V Dyktanda Uniwersyteckiego i konkursu recytatorskiego).

Dyrekcja, pracownicy oraz studenci
Instytutu Filologii Polskiej