Archiwum aktualności

Już 16 marca b.r. w Auli Głównej Centrum Mikroelektorniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.: „Wpływ międzynarodowych instytucji konwencyjnych na przestrzeganie przez państwa praw człowieka” .

Konferencja rozpocznie się punktualnie o 9:00 wystąpieniem Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UR dr hab. Elżbiety Feret, prof. UR. Gości powita także Kierownik Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego - dr hab. prof. UR Elżbieta Dynia.

Konferencja skupia się na instytucjach prawa międzynarodowego, a także na przestrzeganiu praw człowieka. Rozległa tematyka i jej aktualność przyciągnęła liczne grono prelegentów z różnych ośrodków akademickich. Pojawią się przedstawiciele środków akademickich z  Warszawy, Lublina czy Krakowa. Nie zabraknie przedstawicieli Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wystąpią także: przedstawiciel biura Rzecznika Praw Obywatelskich, przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz przedstawiciel Biura Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców.

Patronami Konferencji jest  m.in. Sekretarz Generalny Rady Europy, Parlament Europejski, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio Via, Radio Feniks oraz Gazeta Codzienna Nowiny.

Temat rozległy, aczkolwiek niezwykle ciekawy. Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej Ogólnopolskiej Konferencji!

Więcej informacji pod numerem: 696-920-020.