Archiwum aktualności

Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na szkolenie poświęcone zagadnieniom DOI. Szkolenie adresowane jest w szczególności do redakcji czasopism naukowych, pracowników naukowych oraz wszystkich zainteresowanych implementacją DOI.

Podstawowym celem szkolenia jest wykształcenie wiedzy i umiejętności niezbędnych przy wdrażaniu identyfikatora DOI w czasopiśmie naukowym. Spotkanie będzie również okazją do usystematyzowania wiadomości na temat właściwej struktury oraz elementów strony internetowej czasopisma. Chętnych do uczestnictwa prosimy zgłaszać w terminie do 15 czerwca pod adresem: wydaw.prom@ur.edu.pl lub telefonicznie pod nr. 17 872 12 99 lub 17 872 14 47. Udział dla pracowników UR jest bezpłatny.

Termin: 19 czerwca 2015 r.
Czas trwania: 8.30 – 15.30
Miejsce: sala Senatu UR (al. Rejtana 16c)
Prowadząca: Ewa A. Rozkosz

Tematyka:

1. Strona internetowa czasopisma naukowego = czasopismo naukowe:
  • struktura strony,
  • elementy strony.
  1. Przygotowanie pliku z publikacją zgodnie z zasadami Academic SEO (optymalizacja).
  2. Do czego służy DOI.
  3. Budowa DOI – ustalanie kształtu sufiksu.
  4. Przekazywanie metadanych do CrossRef:
  • przekazywanie metadanych w formacie XML,
  • przekazywanie metadanych poprzez formularz on-line,
  • organizacja pracy w redakcji/wydawnictwie.